صفحه شخصی جواد علیزاده   
 
نام و نام خانوادگی: جواد علیزاده
استان: مازندران - شهرستان: تنکابن
رشته: کارشناسی ارشد عمران - پایه نظام مهندسی: سه
شغل:  ناظر - طراح - پیمانکار
تاریخ عضویت:  1393/02/14
 روزنوشت ها    
 

 آسفالت قیری ارزانتر از آسفالت بتنی بخش عمران

5

آسفالت قیری ارزانتر از آسفالت بتنی

عضو کمیسیون عمران مجلس، تاکیدکرد: به علت نبود نظارت های لازم و تصمیم گیری با خط و خطوط سیاسی، مافیا در همه حوزه های اقتصادی دست اندازی کرده ومنافع خود را دنبال می کنند.

علی نعمت چهاردولی درباره تصمیم وزارت راه و شهرسازی مبنی بر استفاده از روکش‌های بتنی در صنعت راهسازی به جای قیر به علت گران شدن این ماده نفتی گفت: برنامه ریزی ها گاها خط وخطوط سیاسی به خود می گیرند و این حالت صحیح نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مدیریت و نظارت لازم صورت گیرد آسفالت قیری بسیار ارزانتر از آسفالت بتنی است و هزینه های کمتری را بر دوش دولت خواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه باید مشکل را از اساس و به صورت ریشه ای حل کرد، گفت: زمانی قیر با قیمت واقعی و معمولی در بازار عرضه می شد اما با ورود مافیا به این صنعت به جایی رسیده ایم که قیر به کیلویی 1700 تومان رسید و حالا برای راهسازی به آسفالت بتنی روی می آوریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه باید راهکارهای نظارتی تقویت و دست مافیا از صنایعی مانند قیر کوتاه شود، تصریح کرد: مشکل اصلی نظارت است نه گرانی قیر؛ چرا که اگر ابزارهای نظارتی قوی نداشته باشیم سیمان و آسفالت های بتنی هم به سرنوشت قیر دچار خواهد شد.

گفتنی است؛ چندی پیش مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کردند به علت گرانی قیر تا چند سال آینده روکش 10 درصد راه ها و جاده های کشور بتنی می شوند و در برنامه ای دراز مدت آسفالت بتنی جایگزین آسفالت قیری خواهد شد.

منبع: پیام ساختمان

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 ساعت 09:35  
 نظرات